Dlaczego szafy przesuwne to dobra propozycja dla pomieszczeń o niewielkim metrażu?

Odpowiedź na pytanie, dlaczego szafy przesuwne to dobra propozycja dla pomieszczeń o niewielkim metrażu, jest bardzo prosta – dlatego, że ze względu na metodę otwierania nie potrzebują one dodatkowego miejsca, aby rozłożyć skrzydła swoich drzwi na oścież. Z uwagi na tę charakterystyczną cechę drzwi przesuwnych nie trzeba ustawiać w określonej odległości od innych mebli, tylko może je umiejscowić zaraz przy łóżku czy też kanapie – nie zablokuje to dostępu do wnętrza szafy. Wręcz przeciwnie – ustawienie szafy przesuwnej zaraz przy innym meblu pozwoli na to, aby sprawnie z niej korzystać. Tak więc jeżeli szafę tego rodzaju umieścimy zaraz przy łóżku, to podczas porannej pobudki nie będziemy musieli przechodzić całego pokoju w drodze po ubrania, tylko będziemy mogli je wyjąć, niemal nie ruszając się z łóżka.

Dodatkowe zalety szafy przesuwnej

Brak konieczności otwierania drzwi na oścież to jednak niejedyna zaleta szafy przesuwnej, którą można wykorzystać w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Równie użyteczną jej cechą jest możliwość wykorzystania jej w kawalerkach lub w pokojach połączonych z aneksem kuchennym jako ścianki działowej między dwoma pierwotnie stanowiącymi jedność pomieszczeniami. Co jeszcze należy do użytecznych cech szafy przesuwnej? Z pewnością to, że można ją zamówić na wymiar. W związku z tym nie trzeba się martwić, że mebel tego rodzaju nie zmieści się w pomieszczeniu o niewielkim metrażu.

Szafa przesuwna pozwala również na zmieszczenie w niej wielu przedmiotów, których pozbycie się z widoku powiększy optycznie małą przestrzeń. Jednocześnie nie ma obaw, że na skutek zmagazynowania w niej dużej ilości przedmiotów nabawimy się bałaganu. Nowoczesne szafy przesuwne są bowiem wyposażone w różnego rodzaju uchwyty (np. na żelazko), które pozwolą utrzymać porządek wśród przechowywanych przedmiotów. Równie interesującą własnością szaf przesuwnych jest też to, że często są one wyposażone w lustro. Po pierwsze pozwala to na uniknięcie konieczności montażu lustra w innym miejscu pokoju. Po drugie zaś, podobnie jak pozbycie się z widoku drobiazgów, powiększa optycznie przestrzeń pomieszczenia. Jak widać, szafa przesuwna ma wiele zalet, dzięki którym jest to dobra propozycja dla pomieszczeń o niewielkim metrażu.

Białystok, ul. Hurtowa 9

85 742-66-70

660-775-559

Sokółka

604-715-076

Copyright © 2022 IMEX Białystok

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.