Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

Urządzanie własnej, wymarzonej kuchni nie jest trudnym zadaniem – w sklepach z meblami czy surfując w internecie, można znaleźć tysiące inspiracji. Zadanie to staje się jednak trudniejsze wtedy, gdy w domu mieszka dziecko: małe, ciekawe świata i niezdające sobie sprawy z zagrożeń, jakie na nie czyhają. O czym warto wtedy pamiętać?

Wybór sprzętów AGD

Na szczęście coraz więcej producentów sprzętów gospodarstwa domowego dba o to, by ich kuchenki, piekarniki czy płyty indukcyjne posiadały zabezpieczenia przed przypadkowym uruchomieniem przez malucha. Przed zakupem urządzenia warto więc sprawdzić, jakie opcje ono posiada. Niektóre nowoczesne piekarniki wyposażone są na przykład w drzwiczki, które się nie nagrzewają – dzięki temu umieszczone nawet stosunkowo nisko w kuchennej zabudowie z pewnością nie poparzą najmłodszych lokatorów.

Meble kuchenne i akcesoria do nich

Kuchnia przyjazna dzieciom powinna być wyposażona meblami bez ostrych kantów i łatwo otwierających się szafek oraz szuflad. Dziecko nie tylko łatwo może przytrzasnąć sobie nimi rączkę, ale też dostać się do ich zawartości: ostrych narzędzi, detergentów, czy szklanych naczyń. Dlatego zlecając wykonanie kuchni na wymiar np. w naszym salonie w Białymstoku, warto zapytać o możliwość zainstalowania specjalnych blokad, które uniemożliwią maluchom zaglądanie do szafek. Dodatkowe akcesoria zabezpieczające meble (nie tylko kuchenne) można też dokupić w sklepach z meblami.

Planując rozmieszczenie mebli i sprzętów w kuchni warto zrobić to tak, aby małe dzieci miały utrudniony dostęp np. do płyty indukcyjnej czy czajnika. Oceń więc projekt kuchni okiem 2-latka i sprawdź, czy na blat można się w jakikolwiek sposób wspiąć, czy jest to niemożliwe. Weź przy tym pod uwagę nieograniczoną fantazję maluchów!

Białystok, ul. Hurtowa 9

85 742-66-70

660-775-559

Sokółka

604-715-076

Copyright © 2022 IMEX Białystok

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.