KLASYKA WE WNĘTRZACH. MEBLE ZNANE I LUBIANE

Klasyka we wnętrzach jest coraz bardziej kusząca, meble w takim stylu stanowią bowiem miłą odmianę dla znanych i popularnych wariantów z sieciówek. Oto przegląd elementów wykończeniowych w tym stylu, które pozwolą nadać charakteru niejednemu wnętrzu.

Drewno zawsze w cenie

Niezależnie od formy, jaką przybiera, klasycznym materiałem wykończeniowym we wnętrzach jest przede wszystkim drewno. Obrobione przez prawdziwych rzemieślników będzie stanowić element wykończeniowy na lata, a przy tym będzie świetnie wyglądać, właściwie niezależnie od panującej mody.

Obecnie szczególnie lubiane jest zwłaszcza drewno barwy jasnej, które świetnie komponuje się ze stylem skandynawskim oraz minimalistycznym. Te ostatnie są bardzo popularne w ostatnich latach, przy czym wzbogacone o meble z naturalnego drewna, prezentują się jeszcze bardziej okazale.

Krzesło patyczak

Czas na przykłady konkretnych mebli, które są znane, lubiane, a przy tym mają klasyczny wygląd. To przede wszystkim kultowe krzesło patyczak, które typowo wykonuje się właśnie z naturalnego drewna. Cechuje się płaskim siedziskiem, a także wąskimi szczebelkami, które w górnej części łączone są wyprofilowanym oparciem. Współcześnie często maluje się je na najbardziej finezyjne kolory, dzięki czemu łączą klasykę z nowoczesnością.

Komoda typu jamnik

Nieodłącznym elementem wykończenia właściwie w każdym salonie jest komoda. Klasycznym przykładem jest tutaj wersja o nazwie jamnik, która święciła triumfy w czasach PRL. Cechuje się podłużnym kształtem oraz cienkimi nogami, dzięki czemu wygląda lekko oraz bardzo elegancko.

Właśnie dlatego tego typu design jest obecnie chętnie powielany, również w przypadku firm zajmujących się wykonywaniem mebli na wymiar. Oczywiście istotne znaczenie mają odpowiednie proporcje takiego mebla, aby rzeczywiście wyglądał klasycznie, a jednocześnie był przydatny w codziennym użytkowaniu.

Okrągły stół na jednej nodze

Kolejnym synonimem klasyki we wnętrzach jest okrągły stół z prostą, masywną nogą. Taki mebel jest synonimem przede wszystkim stylu angielskiego, jednak w przypadku subtelnych zmian w designie, doskonale sprawdzi się również w nowocześniejszych wnętrzach. Co ważne, zda egzamin zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, również dzięki temu, że noga jest ulokowana centralnie, co daje możliwość łatwego wsunięcia kilku krzeseł.

Jak widać, klasyka we wnętrzach ma wiele różnych oblicz. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad zakupem mebli w tym stylu, masz możliwość skorzystania także z usług przedsiębiorstw, które wykonają je dla Ciebie na wymiar.


Opublikowano

w

przez