ROLA WIZUALIZACJI W PROJEKTOWANIU MEBLI

Osoby projektujące meble niewątpliwie charakteryzują się wyobraźnią przestrzenną i zmysłem artystycznym. Dobrze widzą swój pomysł oczami wyobraźni i szkicując go, doskonale wiedzą, jaki efekt chcą osiągnąć. Niestety, taki talent nie jest dany każdemu z nas. Wiele osób urządzając swoje nowe lokum, ma pomysł na wykonanie mebli na wymiar, jednak nie do końca ufają one swojemu zmysłowi estetycznemu. Tu właśnie z pomocą przychodzą profesjonalne wizualizacje mebli, dzięki którym wymyślone przez siebie projekty można obejrzeć w wirtualnym świecie. Dlaczego dla wielu osób wizualizacje mebli są tak ważne? Przekonajmy się!

Funkcjonalność i estetyka

Wizualizacja mebla pozwala obejrzeć go, zanim jeszcze trafi on do produkcji. Nowoczesne programy komputerowe uwzględniają konstrukcję mebla, jego detale, a także kolor oraz fakturę materiałów, z których się składa. Pomysłodawca może nawet wkomponować dany mebel w wizualizację swojego wnętrza – dzięki temu przed zleceniem produkcji ma szansę zdecydować o innym odcieniu tapicerki, wielkości uchwytów do szuflad, czy ilości przeszkleń w zabudowie kuchennej. Co ważne, wizualizacja pomaga mu też zachować równowagę pomiędzy estetyką mebla, a jego funkcjonalnością. Może bowiem okazać się, że wymarzony, wielki, ozdobny fotel byłby bardzo wygodny, jednak zajmie w salonie zbyt wiele miejsca. I odwrotnie – praktyczny, rozkładany stół byłby bardziej trafionym pomysłem do minimalistycznego wnętrza, gdyby miał mniej zdobne nogi, niż w pierwotnym pomyśle projektanta.

Bez kosztów, bez nerwów

Możliwość przygotowania wizualizacji przy projektowaniu mebli na wymiar oszczędza pieniądze, czas i nerwy osób, które zlecają ich wykonanie. Nanoszenie poprawek na gotowym meblu byłoby kosztowne i czasochłonne – a klient i tak nadal nie miałby gwarancji, że końcowy efekt go zadowoli. Dopracowywanie mebla w wirtualnym świecie jest o wiele szybsze i nie wymaga dużego nakładu środków finansowych. Dany mebel powstaje dopiero wtedy, gdy zamawiająca go osoba jest w pełni zadowolona z jego projektu i tego, jak prezentuje się on na wizualizacji. Przedstawienie wizualizacji mebla klientowi to też duży komfort dla pracownika firmy, która będzie go wykonywać. Może on wskazać klientowi elementy, które na podstawie jego doświadczenia powinny być zmienione, łatwiej mu tez wytłumaczyć, dlaczego pewnie wybory nie są trafione. Na wizualizacji wyraźnie może on też zaprezentować, jak będzie wyglądał pomysł klienta po wprowadzonych zmianach.