ILE KOSZTUJĄ MEBLE NA WYMIAR?

Wciąż wiele osób uważa, że meble na wymiar to spory wydatek. Rzekomo są one o wiele droższe, niż zwykłe komplety, kupowane w popularnych sklepach sieciowych. Nie jest to jednak prawdą – najczęściej to właśnie duże sklepy zawyżają ceny mebli, by wyrównać sobie koszty reklam, ogromnych magazynów i dużych powierzchni sklepowych. Który zakup w rzeczywistości bardziej się opłaca? Przekonajmy się!

Co zyskujemy, kupując meble na wymiar?

Meble na wymiar mają o wiele więcej zalet, niż te, kupowane w sklepach sieciowych. Przede wszystkim dzięki nim możesz urządzić swoje wnętrza dokładnie tak, jak chcesz. Nie musisz „jakoś” zagospodarować szpary pozostałej pomiędzy szafą a ścianą, czy rezygnować z szafki nocnej, bo żaden dostępny model nie mieści się w Twojej małej sypialni. Dzięki meblom wyprodukowanym na Twoje indywidualne zamówienie, każda część mieszkania, lub domu, może zostać praktycznie i pięknie urządzona. Możesz też być pewien, że Twoje wnętrze będzie unikatowe. Wybierając meble na wymiar, zazwyczaj kupujemy też wysoką jakość. Mniejsze zakłady raczej nie oferują swoim klientom tanich, delikatnych produktów, które po kilku miesiącach użytkowania nadają się tylko do wymiany. Stolarze w mniejszych zakładach wyceniają tylko swoją pracę i solidne materiały. Do ceny mebli nie muszą doliczać wcześniej wspomnianych kosztów, jakie ponoszą sieciówki.

Ceny mebli na wymiar

Wbrew powszechnej opinii, ceny mebli na wymiar znacząco nie przewyższają tych, które znajdziemy w sklepach. Przekonują się o tym najczęściej osoby urządzające swój nowy dom, gdy szukają idealnych mebli kuchennych. Gdy wyceniają kuchnię oferowaną przez sklep sieciowy i podobny projekt u zaufanego stolarza, okazuje się, że różnica w cenie jest niewielka. Wybierając meble na wymiar, mogą jednak stworzyć kuchnię swoich marzeń i nie muszą martwić się o jej trwałość i wygląd po kilku latach. Tworząc kuchnię na wymiar, można wykorzystać nawet najciaśniejszy kąt, ukrywając w nim małe półeczki na wino, czy „magazyn” toreb na zakupy.

Praktyczne rozwiązania

Zlecając wykonanie kuchni na wymiar, możesz liczyć też na rady stolarza, który jest na bieżąco z najnowszymi, sprytnymi rozwiązaniami. Wiesz, że ekspres do kawy można sprytnie ukryć w wysuwanej półce? A może zastanawiasz się, jak elegancko zamaskować drzwi do spiżarni w ciągu szafek kuchennych? Doświadczony specjalista podsunie Ci wiele ciekawych propozycji. Wybierając gotowe meble, nie stworzysz kuchni „szytej na miarę”, czego później możesz po prostu żałować.


Opublikowano

w

przez