JAK URZĄDZIĆ Z POMYSŁEM MAŁĄ KUCHNIĘ?

Wielu z nas kojarzy pomieszczenie kuchenne jako duży pokój z roztaczającymi się pięknymi zapachami rodzinnego obiadu. Niestety, metraż mieszkania nie zawsze pozwala na wyodrębnienie dużej kuchni. Na szczęście jest wiele sposobów, aby optycznie przekształcić niewielkie pomieszczenie w całkiem przestronny pokój. Warto podkreślić, że ciekawe zaaranżowanie małej kuchni będzie wymagało nie tylko pomysłu, ale też postawienia na pierwszym miejscu funkcjonalności, a dopiero później estetyki. Sprawdź, w jaki sposób sprytnie urządzić kuchnię.

Jakie meble wybrać do małej kuchni?

Dobry dobór mebli i ich właściwe umieszczenie to świetna metoda na optyczne powiększenie kuchni. Meble kuchenne powinny być jasne, natomiast warto zadbać, aby lekko połyskujące fronty odbijały światło, co wzrokowo powiększa kuchenne pomieszczenie. Najlepiej poukładać umeblowanie w równych liniach zarówno w pionie jak w poziomie, ponieważ daje to tak cenny, w małych pokojach, efekt uporządkowania. Dobrym pomysłem będą meble kuchenne na wymiar i dostosowanie ich wielkości do konkretnych potrzeb, szczególnie jeśli pomieszczenie jest szczególnie wymagające i ma na przykład skosy. Warto też wygospodarować miejsce na mały stolik, przy którym można zjeść śniadanie.

Czy kolor ścian ma znaczenie?

Najlepszym kolorem do małych pomieszczeń będzie chłodna biel i inne jasne odcienie, które optycznie powiększają. Obecnie bardzo modnym połączeniem są białe ściany, jasne meble, najlepiej również w odcieniach bieli oraz jasna drewniana podłoga, która daje poczucie komfortu i ciepłej atmosfery. Dobrym pomysłem jest umiejscowienie nad blatem przeszklonej fototapety z perspektywą, na przykład z wizerunkiem miasta. Wówczas jednak pamiętajmy, aby przeciwległa ściana była jasna i gładka.