JAK ZAPROJEKTOWAĆ NOWOCZESNE MEBLE?

Nie da się zaprzeczyć, że meble na zamówienie są znacznie lepsze jakościowo od tych z hurtowej produkcji. Niemniej, przed zleceniem wykonania mebli najlepiej jest przygotować kilka wytycznych dla swojego zamówienia, co często sprawia nie lada kłopot, zwłaszcza jeśli ma być ono nowoczesne. Poniższe rady powinny znacznie ułatwić każdemu czytelnikowi ten proces.

Meble nowoczesne, czyli jakie?

Choć wielu osobom marzy się modernistyczne wnętrze, to często nie wiedzą one, jak powinny wyglądać nowoczesne meble. Otóż, aby wyposażenie można było nazwać nowoczesnym, musi ono spełniać trzy najważniejsze kryteria:

  • minimalistyczny design i stonowana kolorystyka,
  • ponadprzeciętna praktyczność,
  • wykonanie w oparciu o najnowsze rozwiązania.

Dobrym przykładem są tutaj szafy przesuwne na wymiar, które zamiast tradycyjnych drzwi z zawiasami wykorzystują nowoczesne systemy przesuwne. Systemy te sprawiają, że nawet w przypadku bardzo ciężkich, masywnych drzwi szafy można ją otworzyć bez najmniejszego wysiłku.

Jak urządzić nowoczesną kuchnię, a jak biuro?

Projektując meble, należy mieć na uwadze nie tylko ich indywidualne cechy, ale również to, jak będą one współgrać ze swoim otoczeniem. Trzeba pomyśleć o tym, jak dany element wyposażenia będzie się prezentował na tle innych mebli, w jakim celu będzie wykorzystywany oraz o wielu innych czynnikach. Tak jak szafa do kuchni powinna posiadać wiele półek i organizerów umożliwiających łatwy dostęp do wyposażenia kuchennego, tak samo projekt szafy do nowoczesnego biura musi być dużo prostszy. Ta druga nie obejdzie się również bez zamka na klucz lub innego zabezpieczenia, podczas gdy w kuchni byłoby to zbędne.

Przed realizacją skonsultuj swój projekt z firmą

Chcąc zlecić wykonanie modernistycznych mebli, dobrze jest zapytać pracowników danej firmy o opinię na temat zamówienia. Nie tylko mają oni szeroką wiedzę na temat aranżacji wnętrz, ale doświadczenie pozwala im również stwierdzić, czy dane rozwiązanie na pewno sprawdzi się w praktyce. Ponadto mają oni dostęp do profesjonalnych narzędzi projektanckich, umożliwiających chociażby trójwymiarową wizualizację danego mebla.


Opublikowano

w

przez