NAJCZĘSTSZE BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY DOBORZE MEBLI

Wykańczanie mieszkania czy domu może przysporzyć właścicielom wielu trudności. Zadbanie o aranżację wnętrz wiąże się z wieloma kłopotliwymi decyzjami i wyborami, których należy dokonać często jeszcze na etapie budowy. Ważne jest między innymi rozmieszczenie punktów elektrycznych, wybór odpowiednich kolorów ścian, zakup pasujących mebli oraz wybór ozdobnych akcesoriów i dodatków. Wszystkie te elementy powinny ze sobą współgrać i tworzyć spójną całość stylistyczną, aby Twoje mieszkanie dobrze się prezentowało i cieszyło Cię każdego dnia. Warto również zadbać o dobrze przemyślany projekt, dzięki któremu będzie ono jak najlepiej dopasowane do Twojego stylu życia.

Jakich błędów należy unikać, dokonując wyboru mebli do domu?

1. Nie sugeruj się jedynie ceną
Cena jest oczywiście ważna, bo nikt nie lubi przepłacać, ale wybierając meble do swojego domu, nie sugeruj się tylko nią. Tanie meble są najczęściej bardzo marnej jakości, przez co już po kilku latach mogą nosić na sobie wyraźne i nieestetyczne ślady użytkowania (np. zadrapania czy pęknięcia). Lepiej zapłacić trochę więcej za lepsze meble, których nie będziesz musiał co kilka lat wymieniać. Pamiętaj, że meble to inwestycja na lata!

2. Myśl praktycznie
Abyś mógł być zadowolony ze swoich mebli, muszą być one nie tylko ładne, ale także praktyczne. Wybierając meble, zawsze pamiętaj, że powinny być one ergonomiczne, żeby korzystanie z nich było wygodne i bezpieczne dla Twojego zdrowia. 

3. Nieodpowiedni wymiar
Przed zakupem mebla zawsze dokładnie zmierz miejsce, w którym ma on stanąć. Za duża szafa, kanapa czy biurko mogą być sporym problemem, szczególnie jeżeli nie dysponujesz dużym metrażem. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar, które są optymalnie dopasowane do wnętrz Twojego domu.

4. Niedopasowanie mebla do aranżacji wnętrza
Nawet jeżeli jakiś mebel bardzo Ci się podoba, zanim go kupisz, przemyśl, czy pasuje on do aranżacji całego wnętrza. Niedopasowanie mebla do stylu, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie, może spowodować, że straci ono swój urok i integralność stylistyczną.

5. Zbyt ciemne kolory
Nie zawsze wybór ciemnych kolorów mebli jest słuszny. Pamiętaj, że ciemne barwy sprawiają, że pomieszczenie będzie się wydawać mniejsze. Wstawianie do niego wielu dużych mebli w takich kolorach nie zawsze jest dobrym pomysłem. Mitem jest też, że na ciemnych powierzchniach nie widać zabrudzeń. Często wybór jasnych mebli jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, dzięki któremu Twój dom zyska cudowną lekkość i będzie wydawał się przestronniejszy.


Opublikowano

w

przez