wyspa kuchenna

KIEDY SPRAWDZI SIĘ WYSPA KUCHENNA?

Obecnie kuchnie z wyspą są bardzo popularnym rozwiązaniem bez względu czy są gotowym zestawem z katalogu meblowego, czy też są indywidualnie tworzone na wymiar. Nie zawsze jednak jest to idealne rozwiązanie. Przeczytaj nasz artykuł, w którym wyjaśniamy w jakich wnętrzach kuchenna wyspa będzie dobrym pomysłem i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Kiedy wyspa jest większym problemem niż pozytywem?

Dla osób, które marzą o wyspie kuchennej, nie zawsze finanse są głównym problemem w kwestii zakupu wymarzonego mebla. O wiele częściej przeszkodą są wymiary pomieszczenia, ponieważ wyspa kuchenna to idealny wybór jedynie dla dużych wnętrz, które liczą przynajmniej 20 m2. W mniejszych pokojach, tego typu dodatki często są większym źródłem problemów, niż radości, a samo użytkowanie jest utrudnione. 

Na co warto zwrócić uwagę?

Jeśli przymierzamy się do zakupu wyspy i mebli kuchennych na wymiar, warto pamiętać, aby dokładnie obliczyć przestrzeń, w której meble będą stały, ponieważ odległość wyspy od pozostałych sprzętów nie może być mniejsza niż około 100 cm. To pozwoli nam swobodnie korzystać z mebli.

Jakie są zalety zakupu wyspy kuchennej?

Dla wielu miłośników tego ciekawego mebla, najważniejszy jest aspekt wizualny. Nie sposób się z tym sprzeczać, jednak wyspy kuchenne mają wiele innych zalet, szczególnie jeśli odpowiednio wkomponujemy ją w zamówione meble na wymiar. Warto zaznaczyć, że jest to dodatkowa przestrzeń przeznaczona do przechowywania, tak cenna w dzisiejszych kuchniach oraz okazja do połączenia kuchni i salonu. Z jednej strony domownicy mogą podglądać robienie posiłków, a z drugiej przestrzenie obu pokojów są odgrodzone. Wiele osób również chwali zagospodarowanie wyspy jak barku i dokupienie pasujących hokerów, które stworzą niepowtarzalną atmosferę.


Opublikowano

w

przez

Tagi: