klasyczna kuchnia

KIEDY WARTO POSTAWIĆ NA KUCHNIE W STYLU KLASYCZNYM?

Meble kuchenne na wymiar można idealnie dopasować do ilości dostępnego miejsca i dokładnie wypełnić nimi całą przestrzeń. Dzięki meblom na zamówienie można stworzyć kuchnię marzeń, dopasowaną do stylu, w jakiej utrzymana jest aranżacja całego domu lub mieszkania. Jeśli urządzamy wnętrze w stylu klasycznym, to dokładnie taka powinna być kuchnia.

Kuchnia w stylu klasycznym, czyli jaka?

Styl klasyczny pełen jest ładu i harmonii oraz subtelnych dodatków, które nawiązują do stylu dawnych epok. Współczesne kuchnie klasyczne to połączenie starej stylistyki z nowoczesnością – dekoracyjne kafelki i frezowane meble uzupełniają sprzęty AGD w zabudowie. Całość powinna być spójna, a każdy element musi być dokładnie przemyślany — styl klasyczny lubi prostotę i sprawdzone rozwiązania. Dodatki powinny być zatem bogate, ale nie mogą całkowicie zdominować przestrzeni. W kuchni klasycznej powinien być jeden kolor dominujący, wokół którego będzie oscylować cała aranżacja. Warto unikać jaskrawych kolorów i kontrastowych zestawień.

Jak zaprojektować kuchnię klasyczną?

Kuchnie klasyczne najlepiej prezentują się w bieli oraz pastelowych kolorach, które można uzupełnić frezami i ozdobnymi klamkami. W szafkach w górnej zabudowie warto zdecydować się na przeszklenia. W klasycznej kuchni na wymiar ciekawie będzie się prezentować wysoki regał w formie witryny, w którym można wyeksponować ozdobną zastawę stołową.

W kuchni klasycznej nie może zabraknąć nowoczesnych rozwiązań. Warto zdecydować się na wyspę, która może posłużyć jako stół lub blat roboczy. Na wyspie można zaprojektować płytę indukcyjną a nad nią designerski okap, który podkreśli klasyczny wymiar aranżacji. Dopełnieniem wnętrza będą obszerne lampy wiszące, które dobrze doświetlą przestrzeń i staną się subtelną dekoracją.


Opublikowano

w

przez

Tagi: