stół w kuchni

JAKI STÓŁ WYBRAĆ DO KUCHNI?

Kuchnia jest miejscem, w którym spotykają się wszyscy domownicy. Należy więc zadbać o to, aby pomieszczenie wyróżniało się swoją estetyką, a także funkcjonalnością. Podczas jego wyposażania, musimy znaleźć odpowiednie meble w tym szafki oraz półki. Ponadto, jeśli w domu nie ma osobnej jadalni, do kuchni powinniśmy wstawić też stół. W jaki wariant zainwestować? Gdzie szukać odpowiednich elementów wyposażenia do wspomnianego pomieszczenia?

Idealny stół do kuchni — czyli jaki?

Obecnie możemy wybierać spośród stołów o odmiennych rozmiarach oraz kształtach. Powinniśmy pamiętać, że wielkość blatu musi pozwalać wszystkim członkom rodziny usiąść przy nim razem. Przyjmuje się, że każda z osób zajmuje co najmniej 60 centymetrów szerokości stołu. Jeżeli mieszkamy samemu, odpowiedni będzie więc niewielki model, z kolei kilkuosobowa rodzina powinna postawić na wariant z dużym blatem.

Ważną rolę odgrywa także kształt stołu. Popularne są opcje prostokątne, które dobrze postawić przy ścianie. Te dobrze zdają egzamin w małych pomieszczeniach. Jeżeli mamy nieco więcej miejsca, dobrym rozwiązaniem może być wariant okrągły. Ten świetnie prezentuje się zarówno w nowoczesnych pomieszczeniach, jak i tych klasycznych. Sprawdzi się też w domach, w których są małe dzieci, ponieważ nie ma kantów, a przez to — jest bezpieczniejszy.

Gdzie szukać mebli kuchennych dopasowanych do naszych potrzeb?

Jeżeli chcemy, aby każdy element wyposażenia był w pełni dopasowany do wnętrza, wybierzmy meble kuchenne na wymiar. W Białymstoku zajmuje się tym firma Imex. Powierzając to zadanie fachowcom, możemy być pewni, że wspomniane pomieszczenie spełni nasze oczekiwania. Zarówno stół, jak i inne elementy wyposażenia zostaną zaprojektowane tak, aby gotowanie i wspólne jedzenie posiłków było przyjemnością.


Opublikowano

w

przez

Tagi: