szafa

JAK ZAPROJEKTOWAĆ SZAFĘ?

Zaplanowanie szafy marzeń wymaga połączenia praktycznych rozwiązań z estetyką oraz dopasowania do unikalnych wymogów każdego domu. W artykule przedstawiamy porady dotyczące projektowania szafy, które pozwolą Ci cieszyć się perfekcyjnym miejscem do przechowywania.

Planowanie przestrzeni wewnętrznej szafy

Stworzenie funkcjonalnej i stylowej szafy zaczyna się od zaplanowania odpowiedniej przestrzeni wewnętrznej. Ważne jest uwzględnienie indywidualnych potrzeb oraz rodzaju ubrań i dodatków, które będą przechowywane. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w procesie projektowania mebli na zamówienie. Rozważ podział na sekcje – podziel wnętrze szafy na kilka sekcji, w zależności od rodzaju ubrań i potrzeb. Niektóre popularne sekcje obejmują miejsce na długie wieszaki, krótkie wieszaki, półki czy szuflady. Staraj się uwzględnić także przestrzeń na akcesoria, takie jak biżuterię, torebki czy paski. Optymalizuj wysokości, tj. dostosuj wysokość półek i drążków do swoich potrzeb. Wysokość powinna być odpowiednia dla konkretnego użytkownika, aby zapewnić łatwy dostęp do wszystkich przedmiotów. Warto rozważyć zamontowanie odpowiedniego oświetlenia wewnętrznego szafy. Dobrze dobrane światło uczyni poszukiwania prostszymi i przyjemniejszymi.

Wybór drzwi i frontów do mebli na zamówienie

Oprócz praktycznego wnętrza szafy ważne jest również jego zewnętrzne wykończenie – drzwi oraz fronty, które nadadzą całości charakteru i wpłyną na wystrój całego pomieszczenia. Istnieje wiele rodzajów drzwi do szaf, takich jak rozwierane, przesuwane czy składane. Wybór odpowiedniego zależy od dostępnej przestrzeni oraz osobistych preferencji. Również materiał drzwi szafy mogą mieć istotny wpływ na ogólny wygląd pomieszczenia. Przykładowo, szkło może dodać szafie elegancji i lekkości, a drewno – ciepła i klasy. Kolor drzwi powinien współgrać z resztą wystroju.


Opublikowano

w

przez

Tagi: